Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po - Pá, 10 - 17 hod.)
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

Sleduj nás i na sociálních sítích

      

ProfiPure UVM 200

 • Novinka
 • TOP produkt

ProfiPure je UV lampa nové generace využívající UVM technologii, která je vhodná pro zdravé čištění vody v soukromých i veřejných bazénech a vířivkách... celý popis
30 312 Kč
25 051 Kč
bez DPH
Číslo produktu:528-2-1-3
Kompletní specifikace

ProfiPure je UV lampa nové generace využívající UVM technologii, která je vhodná pro zdravé čištění vody v soukromých i veřejných bazénech a vířivkách do 200 m³. Nedráždí oči, pokožku ani sliznice. Snižuje možnost vytvoření astmatu u dětí. ProfiPure UVM vytváří trvalou a bezpečnou dezinfekci vody. UV lampa širokého spektra spolehlivě ničí bakterie, viry, mikroorganismy a další choroboplodné zárodky. Další velkou výhodou je odstranění zdraví škodlivých trichloaminů (část vázaného chlóru). Potvrzeno německou normou (DIN 19643). Vyvinuto a vyrobeno v České republice firmou Lifetech s.r.o.

Při použití ProfiPure UVM dosáhnete srovnatelné kvality vody olympijského bazénu. Technologie trvalé dezinfekce vás zbaví podráždění a zarudnutí očí, svědění pokožky a jejího vysušení, typického chlorového zápachu, a také snižuje možnost vytvoření astmatu u dětí. Všechny tyto benefity získáte díky technologii UV lampy širokého spektra (UVM) ukrývající se v ProfiPure. Díky technologii UVM snížíte spotřebu konvenčně používané bazénové chemie jako je chlor, oxid chloričitý nebo chlornan. UVM je vhodná pro dezinfekci vody vnitřních i venkovních bazénů a vířivek. Lze ji napojit i na stávající technologii bazénu.

 

Klíčové vlastnosti ProfiPure UVM 200

 • Ničí bakterie, viry, mikroorganismy a další choroboplodné zárodky.
 • Odstraňuje trichloaminy (část vázaného chloru) z vody a typický chlorový zápach.
 • Snižuje spotřebu bazénové chemie.
 • Ekologická technologie čištění vody.
 • Nedráždí oči, pokožku ani sliznice.
 • Snižuje možnost vytvoření astmatu u dětí.
 • Má nízké provozní náklady (nižší než klasické UVL).
 • Česká výroba potvrzena německou normou (DIN 19643).
 • Lze napojit i na stávající technologii bazénu či vířivky – snadná instalace i údržba.

 

Profipure UVM 100

 

Odstranění vázaného chloru z bazénu – technologická investice do vlastního zdraví!

V chlorovaných bazénech se jako parametr určující kvalitu vody měří množství chloraminů – vázaného chloru, který způsobuje typický chlorový zápach a dráždí oči, sliznice, pokožku a způsobuje alergie nebo dýchací problémy. Je vědecky prokázáno, že především trichloraminy jsou příčinou zvýšeného výskytu astmatu u dětí, které pravidelně navštěvují chlorované bazény. Snížením chloraminů v bazénové vodě pomáháte chránit zdraví celé vaší rodině, a proto má smysl pořídit si účinnou technologii UVM. Jako bonus vám eliminace chloraminů nezpůsobí korozi materiálů, a tím umožňuje snížit náklady na případnou opravu či výměnu za nové.

Poslední verze normy DIN 19643 říká: Pouze UV-M (středotlaké UV = UV širokého spektra) systémy mohou řádně dezinfikovat bazénovou vodu a současně snížit obsah vázaného chloru. Nízkotlaké UV systémy toto nedokáží, a proto nejsou vhodné pro takové aplikace.

 

Proč volit UVM technologii ProfiPure oproti standardní UVL?

K úpravě vody se používají dva typy UV lamp. Nejdůležitější rozdíl je lidským okem neviditelný. Jedná se o ultrafialové záření (UV), které lampy vyzařují. UVL lampy běžně vyzařují monochromatické záření o vlnové délce 253,7 nm, kdy dochází pouze k poškození DNA mikroorganismů a jejich eliminace není tak účinná. Díky širokospektrálním vlnovým délkám UVM technologie lze trvale odstranit více druhů mikroorganismů a nežádoucích látek, protože se podaří zničit celou jejich DNA, tudíž i schopnost rozmnožit se. UVM je jedinou UV technologií, která snižuje obsah vázaného chloru v bazénech, který má na svědomí nejvíce nežádoucích vlastností. Poslední verze normy DIN 19643 říká: Pouze UV-M (středotlaké UV = UV širokého spektra) systémy mohou řádně dezinfikovat bazénovou vodu a současně snížit obsah vázaného chloru. Nízkotlaké UV systémy toto nedokáží, a proto nejsou vhodné pro takové aplikace.

 

Technické parametry

Rozměry: 307×110 mm
Tlak: 4 bary
Max. průtok bazénu: 23 m³/h
Max. kapacita bazénu: 200 m³
Celkový výkon lampy/fáze 250 W/l
Materiál: nerez 316L

Doporučená doba výměny vody v: bazénu1x/4 hod, ve whirlpool 1x/20 min.

Zboží zařazeno v kategoriích
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
KDE NÁS NAJDETE

DF Technik s.r.o.

Novohospodská 135

261 01 Příbram IX

 

KONTAKTY
Obchod
(Po - Pá, 10 - 17 hod.)
Copyright © 2015 - 2023 DF Technik s.r.o. Všechna práva vyhrazena
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz